Середа, Січень 22, 2020
Головна > Всі новини > Наука і техніка > IT-сфера > У Харкові відкриють науковий парк з лабораторіями віртуальної реальності

У Харкові відкриють науковий парк з лабораторіями віртуальної реальності

Парк з’явиться у Харківському національному університеті радіоелектроніки вже до кінця серпня

У Харкові готуються до відкриття наукового парку з лабораторіями віртуальної реальності, штучного інтелекту і робототехніки. “Синергія” з’явиться в Харківському національному університеті радіоелектроніки вже до кінця серпня.

На даний момент закінчується ремонт приміщення. Об’єднавши зусилля обласних чиновників, інвестора і університету, на базі вузу створюють майданчик, де навчатимуться і працюватимуть IT-фахівці. Вдень у науковому парку проходитимуть лекції та практичні заняття для студентів, а ввечері на його базі реалізовуватимуться комерційні проекти.

Як розповів “Сьогодні” проректор з інноваційно-корпоративної роботі та адміністрування ХНУРЕ Василь Россихин, зараз в приміщеннях вузу проходять ремонтні роботи. У другій половині серпня будуть обладнані дві лекційні аудиторії, два класи з технікою Apple, два класи з ОС Windows, а також лабораторії робототехніки, 3D-моделювання, блокчейна, штучного інтелекту і віртуальної реальності, мультимедійні столи, кінотеатр, кімнати для переговорів.

“Про обладнання “Синергії” не буде рівних серед інших держустанов країни. Вартість закупленої інвестором техніки обчислюється семизначною цифрою в євро”, – відзначає Василь Россихін.

Зауважимо, що наукові парки – поняття для України не нове. Ще в 2009 році депутати Верховної Ради затвердили закон, в якому передбачили можливість створення на базі вищих навчальних закладів наукових парків за рахунок приватних інвестицій або за державні гроші.

Ці парки набувають статусу відокремлених юридичних осіб та повинні сприяти різнобічному навчання фахівців, а в майбутньому допомагати комерціалізації їх досягнень. На практиці це дає можливість вузу заробляти гроші, створювати і виводити на ринок наукові розробки і пропонувати своїм випускникам роботу.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *