Вівторок, Червень 25, 2019
Головна > Всі новини > Суспільство > Пенсії підвищать двічі: коли і на скільки розбагатіють українці

Пенсії підвищать двічі: коли і на скільки розбагатіють українці

В Україні в найближчі місяці двічі перерахують пенсії. Перше підвищення торкнеться найменш забезпечених пенсіонерів, друге торкнеться практично всіх. В результаті виплати у деяких пенсіонерів можуть піднятися на 20%.

Детально про майбутнє підвищення пенсій розповіла старший науковий співробітник Інституту демографії та соцдосліджень НАН України Лідія Ткаченко.

За її словами, перше підвищення буде з 1 грудня: “У зв’язку з тим, що буде підвищено прожитковий мінімум, зросте мінімальна пенсія. Приблизно у 2,5 млн людей, які зараз отримують менше 1,5 тис., Пенсії будуть підвищені автоматично в відповідно до нового прожитковим мінімумом “.

“А масштабне осучаснення, про який багато говорять, відбудеться в наступному році. Воно буде вперше за кілька років … Скоріш за все, підвищені пенсії почнуть виплачувати вже в березні”, – зазначила експерт.

Ткаченко уточнила, що осучаснення виплат торкнеться майже всіх пенсіонерів. Однак 2,5 млн осіб, які отримають надбавки в грудні, березневе підвищення торкнеться в меншій мірі.

“У нас всього 11,5 млн пенсіонерів. Близько половини отримують менше 2 тис. Грн пенсії. Переважна більшість пенсіонерів отримає підвищення в березні 2019 року. Наскільки – залежатиме від їх індивідуальних показників стажу, зарплатного коефіцієнта. Найбільше отримають люди, у яких високий стаж і високі зарплатні показники “, – розповіла вона.

Ткаченко пояснила формулу березневого перерахунку пенсій.

“Це новий спосіб індексації пенсій. Формула залишається, все показники, які там зараз є, – залишаються. Але зарплатну базу 3764 грн, на яку були перераховані пенсії в жовтні минулого року, примножать на коефіцієнт, який буде вирахуваний відповідно до показників інфляції та зростання зарплат за 2018 рік. Буде братися половина від інфляції, половина від зростання номінальної зарплати (зарплати, з якої сплачено внески). за багатьма експертними оцінками, це може бути близько 20% підвищення “, – повідомила вона.
При цьому, за словами експерта, сума добавки до пенсії може бути дуже різною у різних людей, залежно від індивідуальних показників.

“У людей які отримують мінімальну пенсію, зарплатну базу теж примножать на цей коефіцієнт, збільшать на 20%, але, швидше за все, їх результат залишиться в тих же самих межах, що й зараз. Люди, які зараз отримують мінімальну пенсію, і в наступному році залишаться на мінімалки. Перерахунок буде тотальним, перерахують всім, а ось результат, розмір підвищення, буде дуже різним “, – зазначила Ткаченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *