Четвер, Січень 23, 2020
Головна > Всі новини > Суспільство > IBAN замість банківського рахунку: що це і в чому користь для українців

IBAN замість банківського рахунку: що це і в чому користь для українців

IBAN замість банківського рахунку: що це і в чому користь для українців

В Україні з 5 серпня стартувало введення міжнародного номера банківського рахунку – International Bank Account Number. Скорочено – IBAN.

Таким чином, всі нові рахунки банки відкриватимуть уже відповідно до вимог стандарту IBAN. У той же час, діючі номера рахунків будуть змінені під стандарт IBAN зі збереженням діючого номера аналітичного обліку.

Уже з 1 листопада використання міжнародного номера банківського рахунку стане обов’язковим.

Що за IBAN і звідки він прийшов

IBAN або International Bank Account Number – міжнародний номер банківського рахунку, стандартизований до умов ISO і Європейського комітету з банківських стандартів ECBS.

Він був створений для стандартизації міжбанківських розрахунків між країнами ЄС. Згодом сервіс став використовуватися і в інших країнах світу.

Користь IBAN полягає в тому, що він дозволяє істотно зменшити вартість міжбанківських платежів між країнами ЄС. Разом з тим, перевести через IBAN можна до 50 000 євро.

Офіційним реєстратором стандарту IBAN з 2007 року стала компанія SWIFT.

Як виглядає код IBAN

В Україні міжнародний номер банківського рахунку буде мати довжину 29 символів (букви і цифри). У світі – до 34 символів.

Як формується код: перші 10 символів – код України (UA), великі червоні літери і код банку (МФО).

Далі йдуть ще 19 символів: п’ять нулів і 14 символів, які і є номером банківського рахунку.

У чому користь для України

Перш за все, IBAN гармонізує платіжний простір України і ЄС. Крім того, дозволить якісно модернізувати систему електронних платежів Національного банку України.

IBAN, який замінить МФО і номер рахунку, спростить оформлення розрахункових документів.

Завдяки IBAN платника / отримувача коштів, а також банківську установу можна буде ідентифікувати лише по одному коду. Це ж дозволить уникнути прикрих помилок при введенні реквізитів.

Надалі НБУ має намір дозволити в Україні здійснення платежів за допомогою QR-кодів, які будуть містити інформацію про IBAN.

Коли все запрацює остаточно

Перехідний період триватиме до 31 жовтня. Уже з 1 листопада застосування IBAN стане обов’язковою умовою. Це стосуватиметься як переказів у гривні, так і у валюті.

Очікується, що банки проведуть заміну реквізитів автоматично.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *